Рокитнівщина...

Так звані поліські нетрі. Але вони зовсім не такі страшні і безмовні, як про них звикли думати. Ці мовчазні нетрі розкажуть вам сумну повість про похмурий час дожовтневих років.

В глибині поліських лісів – невеличке поселення. В ньому нараховувалося декілька хат і кілька вагончиків. Основними жителями були люди, які приїхали будувати станцію. Поступово кількість населення зросла. Виникає потреба у створенні школи.

До 1917 року в селищі Томашгород зовсім не було письменних людей. Перша школа була відкрита у 1923 році у будинку, де проживала Береговець Агафія Кирилівна. Учнями цієї школи були сини Береговець: Микола, Василь та їх односельчани.

Навчання проводилось польською мовою.

В 1926 році школа була перенесена в інший будинок, де зараз проживає Симоненко Софія Мусіївна. Навчання також велось польською мовою. Існувала ця школа до 1939 року.

В 1930 році було встановлено владу Рад. Цього ж року відкрили школу в селі Ломськ. Працювала там дочка лікаря, яка проводила навчання російською мовою. На той час вчителями були Мецнер, Ніжко Адольф, Бедерман.

А з 1940 року школа знову в Томашгороді, в будинку, де зараз проживає сім’я Кікавських.

Під час тимчасової окупації фашистською Німеччиною території Томашгорода школа взагалі не існувала. Після звільнення Ровенської області від німецьких загарбників у 1945 році школа була відкрита в селі Ломськ, в будинку, де зараз живе Кінах Катерина Антонівна. Вчителькою працювала Коцюба Катерина Панасівна. Існувала ця школа лише рік. В 1946-1947 роках школу переведено в Томашгород.

Першою вчителькою цієї школи була Білько Марія Василівна.

Після чотирьохрічного навчання учні здобували освіту в селищі Рокитно та в селищі Клесові.

В 1948 році в Томашгородській початковій школі була створена піонерська організація.

В 1949-1950 роках Томашгородська початкова школа реорганізувалась в семирічну. Першим директором початкової школи була Білько Марія Василівна. Разом з нею працювали вчителі: Чайківська Валентина Пилипівна, Коваль Ніна Федорівна, Череп Марія Степанівна, Косено Любов Федорівна.

Перший випуск семирічки навчання відбувся в 1951- 1952 роках.

Кількість випускників – вісімнадцять. Директор школи – Антонченко Варвара Мусіївна.

В цьому ж році в Томашгородській школі було організовано комсомольську організацію. В ній налічувалось не більше 10 комсомольців. Рік 1953. Директором школи призначений Громнадський Людвіг Тимофійович. Разом зі соєю дружиною Олександрою Павлівною невтомно працювали, навчали дітей в Томашгородський семирічці до 1957.

З 1957 року директором працює Смольський Олександр Миколайович.

В 1958 році його переводять секретарем партійної організації колгоспу “Ленінським шляхом”, а Варвара Мусіївна Антонченко займає цю посаду до 1959 року. Не міг Олександр Миколайович залишити педагогічну ниву, тому і повертається знову в школу.

В 1960-1961 навчальному році семирічну школу реорганізували у восьмирічну. У цьому ж році завучем призначена Клименко Лідія Демидівна: людина чуйного серця, з величезним багажем знань, людина творчої праці, педагог у повному розумінні цього слова.

В 1960-1961 роках відбувся перший випуск восьмирічної школи. Кількість – 19. Значна частина цих учнів закінчила вищі і середні спеціальні заклади.

В 1966-1967 роках Томашгородська восьмирічна школа реорганізована в середню.

1977рік. Школу перенесено в нове приміщення – світлий двоповерховий будинок, широкі коридори, великі просторі класи – так зустріла учнів нова школа.

31 серпня 1983 року вчителі школи проводять на заслужений відпочинок Смольського Олександра Миколайовича і приймають у свій колектив новопризначеного директора Реута Михайла Андрійовича.

Кількість учнів і вчителів у школі весь час зростає. У 1987 – 1988 навчальному році у школі навчалося 474 учні. Глибокі та міцні знання їм дає 45 вчителів, майже половина з них – випускники цієї ж школи.

20 лютого 1988 року. Всіх вітає Томашгородська середня школа! Сьогодні тут зустріч з вчителями різних поколінь...

Зустрілися в школі 4-ро директорів. У різні роки вони працювали, у кожного були свої труднощі, радості. Але всіх їх об’єднувала одна мета: дати дітям міцні знання, виховати у своїх вихованців любов до рідної України, повагу до людей, до праці.

Смольський Олександр Миколайович. Його стаж, як директора школи рівний 24 рокам. 8760 днів Олександр Миколайович був думками зі школою. Хто ж як не я? Там діти, там мене чекають. За таким принципом жило подружжя Смольських – ветеранів, педстаж яких складає більше як 60 років.

У листопаді 1999 року відбулася зустріч вчителів нашої школи із вчителями Блажівської ЗОШ. Під час зустрічі відбувся активний обмін досвідом по навчально-виховній роботі.

У 1999 році школа визнана переможцем у районному конкурсі “Школа року”.

2002 р. І знову колектив школи – одним із кращих в районі.

2001-2002р. Томашгородську школу реорганізовано в державний навчально-виховний комплекс школа-ліцей І-ІІІст. смт. Томашгород .

2002-2003н.р. Державний навчально-виховний комплекс школу –ліцей І-ІІІ ст. реорганізовано в Томашгородський ліцей.

В березні 2003 року директором ліцею призначено Прита Олександра Сергійовича.

У 2004 році Томашгородський ліцей реорганізовано в Томашгородський навчально-виховний комплекс школу І-ІІІ ст.-ліцей.

На даний момент в НВК навчається 312 учнів, яким дають знання 37 вчителів.

Кiлькiсть переглядiв: 694

Коментарi